2008.12.03. 16:59
Bajnokok reggelije
Ágyban fekszem Anginával, és nem azért mert becsajoztam volna... :) A menetrendszerű influenzával járó kényszerpihenő alatt további adalékokkal szolgálok az ebédidei futás hatékonyságának kérdéséhez. Ezúttal a táplálkozás lesz terítéken(!). Most nem beszélek arról, hogy általában egészségesen, kiegyensúlyozottan, sok zöldséget, blablablablabla. Hanem a futás előtti reggeli a témám.
Ha reggel azonnal futok, akkor általában valami szénhidrátban gazdag reggelit nyomok a fejembe, mondjuk édes kalácsot (brioche, petit pains au lait) tejjel vagy kakaóval, némi rozskenyeret narancslével, ilyesmi. Amit soha nem eszem ilyenkor, az a rántotta, kolbász (egyszer azt ettem a cityjogging előtt, és egy órán át élveztem a felkéredzkedő ízeket). A húsféléket általában kerülöm, nem tudom miért, olyan megérzésféle. A fenti összeállítással egyből lehet menni futni, nem látja visszont az ember. Ha viszont délben megyek kocogni, akkor más a képlet. Ilyenkor a tízórain van a hangsúly, mert ha az kimarad, akkor éhesen kell futnom, ami katasztrofális hatással van a teljesítményemre és a morálomra egyaránt. Ezért reggelire bekapok valami müzli- vagy kukoricapehely-félét (kolbászt nem :)), majd tízóraira jön egy kis sütiféle kávéval, vagy egy szenya. Ezzel kibírom délig, sőt még egy kis power is marad az izmaimban. Ami a kávét illeti, az ugyan dehidratál (lásd Balázs kommentjét), de jól esik, és amúgy meg vedelem a vizet, úgyhogy egál, csatacsata, hármat rá. Mindenesetre kávét legkésőbb a futás előtt másfél-két órával iszom, utána már nem.
Ezt adják össze.
1 komment
Címkék: reggeli táplálkozás tízórai
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Balázs 2008.12.05. 16:30:37
Kávé: reggel én is iszom, mert sajnos koffeinfüggő vagyok, hasonló "stratégiával", tehát minnél több idő teljen el a kávézás és a futás között.
(Vedelés: az ajánlott folyedékigény 20 testsúlykilónként 1 liter, azaz napi 3-4 liter víz még nem is vedelés, csak a normális mennyiség (lenne). Sportolás közben/után értelemszerűen még nagyobb a folyadékigény.)
Szénhidrát: a gyorsan felszívódó CH a mi (koca)futó szintünkön a szükséges rossz, valójában az étrendünkben a CH-bevitel minimalizálására (sőt, ha nem sportolunk, akkor lenullázására) kéne törekedni (a minőség, alacsony GI, lúgos összhatás magától értetődik), kivéve (hosszú) edzésmunka közben és közvetlenül utána. De ez egy nagyon bonyolult, soktényezős téma, és én sem értek hozzá, úgyhogy be itt be is fejeztem.